Wybór parasola dziecięcego: podstawowe zasady 0
Wybór parasola dziecięcego: podstawowe zasady

 

Dziś dla widowni dziecięcej produkowana jest ogromna liczba parasoli w różnych kategoriach cenowych. Prezentowane są w najróżniejszych kolorach, rozmiarach i modelach - składane, automatyczne lub półautomatyczne. A patrząc na taką obfitość, rodzice mają naturalne pytanie: „Jak wybrać odpowiedni parasol dla dzieci?” Podstawowa zasada zakupu: kup model, który jest stworzony specjalnie dla dzieci - będzie nie tylko piękny i zabawny, ale także uwzględni specjalne warunki użytkowania. I pamiętaj, że im prostsza konstrukcja parasolki, tym łatwiej dziecku ją obsługiwać i tym dłuższa jest jej żywotność.

Co musisz wiedzieć o parasolkach dziecięcych?

Jak pokazuje praktyka, laska parasolowa sprawdziła się najlepiej? Posiada prostą i solidną konstrukcję, która wytrzyma nawet silny wiatr. Mechanizm otwierania również powinien być prosty, aby dziecko mogło go łatwo otwierać i zamykać. Dla młodszych dzieci wskazany jest mechanizm manualny dla dzieci od 8 roku życia najwygodniejszy będzie automatyczny.

Zwróć szczególną uwagę na rozmiar produktu

Zbyt mały model nie chroni dobrze przed deszczem. A zbyt duży będzie ci przeszkadzał, gdy będziesz chodzić obok dziecka. Dlatego lepiej wybrać model kopułowy. Aby kopuła nie zasłaniała dziecku widoku, możesz rozważyć akcesorium z przezroczystą kopułą. I oczywiście nie zapomnij o wielkości rączki - powinna dobrze przylegać do dłoni dziecka, aby wygodnie było mu trzymać parasolkę.

Równie ważna jest, jakość materiałów, z których wykonany jest stelaż i czasza parasola. Większość produktów ma druty wykonane z aluminium, ale w tym przypadku lepiej jest użyć stali. Produkowane są również stelaże z włókna szklanego. Na kolce nakładane są specjalne nakładki, aby dziecko mogło bezpiecznie korzystać z parasola. Najpopularniejszym i niedrogim materiałem na czaszę jest poliester z jedwabistym wykończeniem. Kolejna sprawa to połączenie poliestru z bawełną – trwałe i piękne, ale też droższe niż poprzednie opcje. Dobrym wyborem jest poliester pokryty teflonem - jest wodoodporny.

Wybór parasola dziecięcego

Parasole dziecięce mają specjalną konstrukcję - są znacznie wygodniejsze dla dziecka niż odmiany „dorosłe”, ważą mniej i mają zabawny design. Przy wyborze zwróć uwagę na następujące parametry:

  • Kolor i design. Parasol musi zdecydowanie zadowolić swojego małego właściciela, często motywem przewodnim są sceny i bohaterowie z kreskówek.

  • Mechanizm otwierania. Nie należy brać parasoli dziecięcych ze zbyt ciasnymi zapięciami - dziecko powinno je łatwo otwierać i zamykać.

  • Różnorodność. Wolisz parasol metalowy od innych modeli: z reguły jest mocniejszy niż zwykły składany parasol i nie wywraca się na lewą stronę przy żadnym podmuchu wiatru.

  • Bezpieczeństwo. Końcówki muszą być wyposażone w plastikowe nasadki. Im mniej potencjalnie niebezpiecznych elementów metalowych na produkcie, tym lepiej. Niedopuszczalna jest również obecność szpiczastego „szczytu”, tak typowego dla parasoli dorosłych.

  • Materiały. Parasol musi być dobrej jakości. Upewnij się, że w materiale nie ma małych dziur, które przepuszczają wodę.

Sprawdzamy bezpieczeństwo: niezawodna ochrona dziecka

I na koniec najważniejsze przy zakupie parasola dziecięcego jest jego bezpieczeństwo. Aby dziecko nie skrzywdziło siebie ani innych, właściwy produkt nie powinien mieć ostrej końcówki, a czubki kolców powinny być zakryte nasadkami. Upewnij się, że jest uchwyt na rączce i lepiej, jeśli jest plastikowy, a nie metalowy. Nie zapomnij zapytać, o jakość barwników - muszą być bezpieczne dla zdrowia dziecka, co oznacza, że nie zawierają toksycznych dodatków. I koniecznie sprawdź osobiście, jak działa wybrany egzemplarz, aby nie zacinał się podczas rozkładania, nie uszkadzał tkaniny i był solidnie przyczepiony do drutów.

Wszyscy wiedzą, że kupujemy najlepsze rzeczy i prezenty dla naszych pociech – tak miło widzieć zachwyt na twarzach maluchów. Dlatego zakup parasola dziecięcego to ważne i odpowiedzialne wydarzenie. Jak wybrać tak ważny dodatek dla maluszka, aby spełniał główne wymagania rodziców i cieszył dziecko? Parasolka spełnia swoją główną funkcję – chroni dziecko przed deszczem, lekkim śniegiem, ale w przeciwieństwie do swojego „starszego brata” – dla dorosłych. Przede wszystkim powinna być bezpieczna i łatwa w użyciu, bo żadna mama nie będzie spokojna, dając dziecku zbyt trudne do opanowania urządzenie.

Jakie są podstawowe wymagania dotyczące produktów dla dzieci?

  • Pierwszy to mechanizm. Jak już wspomniano zazwyczaj parasole dziecięce są wykonane jak laska.Takie modele otwiera się przyciskiem, ale zamyka ręcznie. Co więcej, naprężenie pręta ramy nie jest szczególnie silne, ponieważ czasami dorosłym również trudno jest zamknąć produkt z mocną sprężyną ramy.

  • Zdecydowanie powinieneś kupić parasol dziecięcy z plastikowymi okrągłymi lub stożkowymi końcówkami na zewnętrznych końcówkach. Pomoże to uniknąć drobnych obrażeń, jeśli dziecko zacznie się bawić i zapomni, że trzyma parasol. Poczuj to sam - czy są wystarczająco miękkie i opływowe?

  • Pamiętaj, aby zwracać uwagę na ciężar parasolki. Jeśli dziecko czuje się niekomfortowo trzymając ją w dłoniach, po prostu nie będzie chciało z niego korzystać. Rączka jest bardzo ważna – powinna być antypoślizgowa, aby parasol nie wyślizgiwał się z małych dłoni.

Nie tylko bezpieczne i wysokiej jakości, ale też piękne: o kolorach

I oczywiście mając na uwadze bezpieczeństwo i niezawodność parasola dla dzieci, nie zapomnij o najważniejszym dla malucha – kolorze parasolki. Zwykle do produkcji modeli dziecięcych stosuje się drukowany poliester. Wzór jest nakładany na kopułę w całości lub na jednym lub dwóch segmentach. Ponieważ nam, dorosłym, czasami trudno jest wybrać kolor, to co dopiero dziecku. Może nam się wydawać, że parasole z kotkiem, lalkami, myszkami nie są zbyt oryginalne, ale może dzieci, mają teraz taką modę? W każdym razie przy wyborze modelu dziecięcego zwróć uwagę na ugruntowane marki na rynku - zwykle mają one wysoką jakość wykonania, a kolory kopuł parasoli dziecięcych są w porządku. Aby zadowolić swojego synka lub córeczkę - kup mu kolorowy, wesoły i piękny parasol dla dzieci.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl