Najciekawsze parasole - gadżety na deszczowe dni 0

Czy wiesz, że parasol może być jednocześnie stojakiem na kawę? A może potrzebujesz parasolki podwójnej, która posłuży dwóm osobom naraz? To także jest możliwe. Najnowocześniejsze parasole to często bardzo ciekawe gadżety 2 w 1.

 

Parasole, które zapewniają maksymalną ochronę

Masz czasem ochotę okryć się nieprzemakalnym materiałem od stóp do głów, by ani jedna kropla deszczu nie zakłóciła Twojego spokoju? Na szczęście powstały parasole zabudowane nie tylko od góry, lecz także po bokach. Najnowsze japońskie parasolki tworzą kształt zbliżony od odwróconego tulipana, który doskonale chroni użytkownika.

Powstały nawet parasolki bez rączki, które należy zakładać bezpośrednio na ramiona. Cała konstrukcja przypomina odrobinę kask kosmonauty. Przód parasolki wykonany jest z przezroczystego materiału, aby zapewnić dobrą widoczność. To najlepsza parasolka dla tych, którzy nieustannie muszą być pod telefonem.

Kolejny przykład to parasolka podwójna. O takim gadżecie marzą chyba wszystkie pary. Parasolka wyróżnia się podwójną czaszą, choć rączka pozostaje pojedyncza. Parasol jest szczególnie zaokrąglony po bokach. Dzięki temu żadna z osób nie zostanie dotkliwie zmoczona przez zacinający deszcz.

 

Najzabawniejsze parasolki, czyli deszczowe gadżety

Każdy miłośnik gadżetów, powinien zapoznać się z tą listą. To ranking najciekawszych i zarazem najzabawniejszych parasolek. Co ciekawe, parasole tego typu nie tylko poprawiają humor, lecz także bywają niesamowicie praktyczne. Oto przykładowe modele najciekawszych parasolek:

 • niesamowite parasole podświetlane - to parasole LED, które mogą być zasilane bateriami lub... deszczem! Projektant Sang-Kyun Park uzyskał ten efekt dzięki użyciu polifluorku winylidenu, który pod wpływem wilgoci jasno promieniuje.

 • praktyczne parasole z przypominajką - często zapominasz parasola z domu, pracy i innych, najróżniejszych miejsc? Projektanci oferują Ci parasole z neonowym napisem „DON'T FORGET”, który wyświetla się na rączce.

 • funkcjonalne parasole dla kawoszy - sądzisz, że spacer pod parasole z kawą w dłoni to rzecz niewykonalna? A jednak! Powstała bowiem parasolka z rączką która zakończona jest podstawką na kawę i utrzymuje kubek w pozycji stabilnej.

 • parasole imitujące bębny - projektant Dong Min Park stworzył parasol o nazwie Rain Drum. Deszcz, uderzając w parasol tworzy dźwięki zbliżone do tych uzyskiwanych przy pomocy perkusji!

 • zabawne parasole z okienkiem - ciekawą opcją są parasolki wyposażone w przejrzyste okienko lub gogle, które poprawiają widoczność. Dzięki temu można dokładnie okryć się parasolem, bez obaw o bezpieczeństwo swoje i innych.

 • piękne parasole zmieniające kolor - taki parasol ubarwi nawet najbardziej szary dzień. To parasole zmieniające kolor pod wpływem deszczu. Im bardziej pada, tym bardziej kolorowy staje się parasol. Wszystko dzięki użyciu wrażliwych na wilgoć farb hydrochromatycznych.

 • parasole z kłódką - jeżeli nie jesteś miłośnikiem noszenia parasola, możesz skorzystać z parasolki zakończonej rączką, która może być złożona w kłódkę. Po przymocowaniu do nadgarstka, plecaka bądź torebki parasol staje się niezwykle poręczny.

 • urocza parasolka dla psa - niektóre czworonogi wprost nienawidzą spacerów w deszczu. Dodatkowym problemem jest moknięcie futerka. Dlatego powstały parasolki dla psów. Są to ulepszone smycze z funkcją parasola. Wystarczy więc przypiąć końcówkę do szelek lub obroży psa, a końcówka właściciela zakończona jest rączką.

 • wygodny parasol z funkcją krzesełka - rączka parasola to jednocześnie rozkładane, elastyczne krzesełko. Z kolei antypoślizgowa końcówka zapewnia stabilność. W ten sposób można szybko zmontować własne mini-krzesełko w nagłej sytuacji.

Najbardziej wygodne i funkcjonalne parasole

Czy parasol kojarzy Ci się z brakiem wygody? Największym problemem jest chyba noszenie zakupów i bagaży pod parasolem. Jak sobie z tym wszystkim poradzić, gdy jednak ręka jest zajęta? Na szczęście powstają niezwykle ciekawe modele parasolek, które pomagają likwidować najczęściej spotykane problemy. To na przykład:

 • parasol mocowany na plecach - parasolka w formie podłużnego plecaczka to najlepszy wybór, jeśli stawiasz przede wszystkim na wygodę. Tego parasola w ogólnie nie trzeba podtrzymywać dłonią, ponieważ rączka w całości jest przymocowana na plecach.

 • parasol mocowany na ramieniu - parasol tego typu może być wyposażony w specjalną gum, linkę lub piankę elastyczną do mocowania. Wyróżnić można także parasole z mocowaniem w formie klipsa, który można z łatwości przypiąć do plecaka. To doskonały parasol turystyczny.

 • parasol składany do połowy - niezwykle irytujące są sytuacji, gdy w tłumie ludzi uderzamy o parasol drugiej osoby. Zdecydowanie uniemożliwia to płynne poruszanie się. Powstał więc parasol składany do połowy, który pozwala na bezproblemowy marsz w miejscach bardzo uczęszczanych.

 • parasole odporne na wiatr - minęły czasy, w których parasol pod wpływem mocniejszego podmuchu wiatru tracił swój kształt lub rozlatywał się. Obecnie, jakościowe parasole wykonane są z dodatkiem trwałego włókna szklanego. Ponadto, ich konstrukcja jest dodatkowo umacniana, podobnie jak materiały zastosowane do wyrobu czaszy. Przykładem wiatroodpornego parasola jest 16 – rzędowy parasol VIP marki Kulik.

 • parasol otwierany elektrycznie - jeśli otwieranie i zamykanie parasola to Twoja bolączka, zainteresuje Cię parasol otwierany elektryczny FARE®. Zachwycająca płynność otwierania i zamykania ułatwi każdy deszczowy dzień.

 • olbrzymi parasol dla 7 osób - czy cała rodzina zmieści się pod jednym parasolem? Tak, jeśli jesteś posiadaczem parasolki XXL Concierge o średnicy 180 cm. Ponadto parasol jest wysoce odporny, ze względu na zastosowane w konstrukcji włókno szklane.

   

Jeśli poszukujesz ciekawego gadżetu dla siebie lub bliskiej osoby, być może dobrym wyborem okaże się parasol. To niepozorny przedmiot, który pełni rolę nie tylko funkcjonalną. Odpowiedni parasol bawi, dobrze służy i jest niezwykle wygodny w użytkowaniu.

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog
Jak wybrać damski parasol?

Jeśli szukasz odpowiedniego damskiego parasola aby twój strój prezentował się nienagannie, to musisz rozważyć czy wolisz parasol składany czy długi. Mechanizm manualny, półautomatyczny czy automatyczny.

Jak wybrać męski parasol?

Parasol to jeden z tych przedmiotów, które zdecydowanie powinny znaleźć się w naszym posiadaniu. Z racji tego, że na rynku dostępne są parasole w wielu różnych kształtach i rozmiarach, każdy może wybrać odpowiedni dla siebie model. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl