Międzynarodowy Dzień Parasola - 10 lutego 0
Międzynarodowy Dzień Parasola - 10 lutego

Jak uczcić Dzień Parasola?

Parasol - przedmiot niedoceniany - tak powszechnego użytku, że przestajemy go zauważać. W pośpiechu szukamy go w zakamarkach przedpokoju, gdy za oknem zaczyna siąpić, po czym wraz z pierwszymi promieniami słońca zapominamy o nim równie prędko. Czy słusznie? Fani tego pięknego i użytecznego przedmiotu (jak np my - załoga ParasoliDlaCiebie :) niestrudzenie rozpowszechniają wiedzę na temat parasoli. Poczytaj i Ty, jak możesz uhonorować ten przedmiot, który z pewnością nieraz uratował Cię od niemiłego zmoknięcia.

1. Czy znasz pochodzenie słowa "parasol"? Nasze polskie słowo pochodzi z języka włoskiego (para+sol= przeciw słońcu) i przypomina nam o pierwotnej funkcji tego przedmiotu. Z kolei angielskie "umbrella" pochodzi z łaciny - "umbra" znaczy "cień" lub "zacieniony".

 

2. Czy znasz przesądy związane z parasolami? Najpopularniejszy z nich mówi o tym, aby nie otwierać go w pomieszczeniu, gdyż może to przynieść pecha (nawet zawalenie się domu lub śmierć!). Przesąd ten pochodzi z dawnych przekonań, że otwarcie parasola pod dachem obraża boga słońca.

3. Parasolowy saovir vivre. Podczas rozkładania parasola uważaj, by nie ukłuć czy zranić osoby stojącej w pobliżu! Aby uniknąć takich sytuacji, zawsze rozkładaj parasol skierowany czubkiem ku górze! Parasol rozkładamy po wyjściu z budynku (a nie np jeszcze w holu, korytarzu), a składamy przed wejściem do niego. Jeśli wchodzisz od czyjegoś domu jako gość z mokrym parasolem - zapytaj gospodarza, co z nim zrobić (a nie zostawiaj go w korytarzu). Pamiętaj też o tym, aby oddać parasol pożyczony ci spontanicznie przez przyjaciela!

 

 

4. Dowiedz się, jak wielka jest różnorodność parasolowych stylów i rozmiarów! Parasole mogą być długie i składane - wśród tych mamy 2- 3- a nawet
5- sekcyjne. Mamy parasole ultra lekkie i małe, oraz masywne, przeciwsztormowe. Parasole mogą również chronić od słońca (parasole plażowe, ogrodowe, z filtrami UV). Warto pamiętać o tym, aby używać parasolki zgodnie z jej przeznaczeniem (np. parasol przeciwsłoneczny szybko zniszczy się na deszczu).

5. Policz, ilu parasoli jesteś właścicielem? Czy dbasz o parasolowy dizajn? Parasol jest dla Ciebie tylko niezbędną ochroną przed deszczem, czy ciekawym modowym akcesorium? Według nas, Panom parasol może dodać szyku i powagi, a Paniom pomaga wyrazić, uwydatnić swój styl, może być akcentem podkreślającym całość kreacji.

                                                 

6. Dbaj o swoje parasole! Wysusz je porządnie przed każdym złożeniem - inaczej mogą po prostu zacząć pleśnieć. Parasol składaj zawsze zgodnie z instrukcją (szczególnie często psują się parasole podwójnie automatyczne, które składane są "ręcznie" na siłę). Jeśli zauważysz jakąś pękniętą szprychę, oddaj parasol natychmiast do naprawy lub wyrzuć go! Połamany parasol może kogoś poważnie zranić. No i, oczywiście, nie zostaw swojego parasola w tramwaju, sklepie czy szatni...

Wszystkim użytkownikom parasoli życzymy miłego Dnia Parasola!

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog
Jak wybrać damski parasol?

Jeśli szukasz odpowiedniego damskiego parasola aby twój strój prezentował się nienagannie, to musisz rozważyć czy wolisz parasol składany czy długi. Mechanizm manualny, półautomatyczny czy automatyczny.

Jak wybrać męski parasol?

Parasol to jeden z tych przedmiotów, które zdecydowanie powinny znaleźć się w naszym posiadaniu. Z racji tego, że na rynku dostępne są parasole w wielu różnych kształtach i rozmiarach, każdy może wybrać odpowiedni dla siebie model. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl