Jak skutecznie chronić skórę przed słońcem? 0
Jak skutecznie chronić skórę przed słońcem?

Według naukowców już kilkuminutowe przebywanie na słońcu wystarczy, aby nasz organizm w pełni zaopatrzył się w codzienną dawkę witaminy D, która pełni ważną rolę w zapobieganiu krzywicy, w procesach wzrostu, chroni przed wieloma chorobami przewlekłymi: rakiem, stwardnieniem rozsianym, cukrzycą, chorobami układu krążenia. Jednak te same życiodajne promienie w nadmiernej dawce mogą być bardzo szkodliwe dla naszej skóry i całego organizmu. 

Uszkodzenia powodują promienie UVA i UVB. Mogą one doprowadzić do:
- poparzeń skóry
- zwiększenia liczby pieprzyków
- zwiększenia ryzyka wystąpienia czerniaka złośliwego
- powodują starzenie się skóry
- mogą spowodować raka skóry
- mogę spowodować choroby oczu

Czy nasze organizmy nie wykształciły żadnej obrony przed takimi zagrożeniami? 
Oczywiście, że tak. Naturalna fotoochrona (inaczej: fotoprotekcja) to wyposażenie każdego z nas: zewnętrzna warstwa skóry, obecność melaniny oraz mechanizmy naprawy komórkowej to nasze atuty. Jednak nie każdy z nas ma je w jednakowym stopniu - małe dzieci, osoby i jasnej karnacji (jasnym fototypie) są szczególnie narażone na szkodliwe działanie słońca.

Zalecane jest więc stosowanie fotoprotekcji zewnętrznej, o wielu kierunkach działania:

- kremy z filtrem SPF (Sun Protection Factor, filtr ochrony przeciwsłonecznej). Warto wiedzieć, że żaden krem nie zatrzymuje promieni słonecznych w 100%. Dobrze sprawdzają się wodoodporne olejki pozostające na skórze nawet po kąpieli.
- okulary przeciwsłoneczne. Warto kupić takie, które mają potwierdzone działanie zatrzymujące promienie UV (niekoniecznie będą to te droższe okulary!). Dzieciom nie kupujmy okularów "zabawkowych" lecz prawdziwie chroniące oczy. Osoby noszące soczewki (nawet te z gwarancją ochrony przed UV) też nie powinny zaniedbywać zakładania przyciemnianych okularów.
- nie przebywanie zbyt długo na słońcu, szczególnie w godzinach 10-16, schodzić do cienia, osłaniać twarz i głowę nakryciem głowy.
- przebywanie pod parasolem przeciwsłonecznym, plażowym; używanie parasolki jako ochrony przed słońcem. Obecnie wiele parasoli posiada filtr UV zatrzymujący szkodliwe promieniowanie słoneczne. Warto na plażę czy kąpielisko zabrać ze sobą parasol, który zapewni nam niezbędny cień i schronienie. Z kolei parasolka przeciwsłoneczna (taka jest zresztą pierwotna funkcja parasola) to świetne dopełnienie ochrony, jaką daje nam kapelusz, czapka czy chusta na głowie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą parasoli plażowych, ogrodowych oraz z filtrem UV.

Pamiętajmy - cieszmy się letnimi dniami a ich całym dobrodziejstwem; pamiętajmy jednak o umiarze i stosujmy ochronę przeciwsłoneczną godnie z zasadą, że "co za dużo, to niezdrowo".

Miłego lata życzy załoga sklepu ParasoleDlaCiebie.pl

Komentarze do wpisu (0)

Blog
Jak wybrać damski parasol?

Jeśli szukasz odpowiedniego damskiego parasola aby twój strój prezentował się nienagannie, to musisz rozważyć czy wolisz parasol składany czy długi. Mechanizm manualny, półautomatyczny czy automatyczny.

Jak wybrać męski parasol?

Parasol to jeden z tych przedmiotów, które zdecydowanie powinny znaleźć się w naszym posiadaniu. Z racji tego, że na rynku dostępne są parasole w wielu różnych kształtach i rozmiarach, każdy może wybrać odpowiedni dla siebie model. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl